10 نکته برای نصب موفق رک سرور

Default Avatar
افشین غفارزاده
30 فروردین 1402
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

اگر تصمیم به نصب رک سرور در خانه یا محل کار خود گرفته اید، باید برای آن برنامه ریزی کنید، پس از نصب رک سرور، جابجایی آن ممکن است برای شما دشوار باشد. هنگام راه اندازی یک اتاق سرور جدید، ابتدا باید نحوه نصب رک سرور را بدانید. این 10 نکته برای نصب موفق رک سرور به شما کمک می کند:

انتخاب مناسب محل نصب رک سرور

اولین چیزی که باید در هنگام راه اندازی سرور یا رک شبکه بدانید، انتخاب مکان مناسب است، از آنجایی که اکثر کسب و کارها فضای بزرگی را به عنوان مرکز داده ندارند، باید مکانی را پیدا کنید که در دسترس باشد.

 1. پیدا کردن اتاق مناسب: انتخاب اتاق مناسب در ساختمان شما بسیار مهم است. برای شروع، اتاق باید تا حد امکان ایمن باشد زیرا رک های سرور اغلب حاوی سخت افزار با ارزشی هستند که اطلاعات ضروری شرکت روی آن وجود دارد. اتاق‌هایی که در مرکز ساختمان قرار دارند، اغلب ایده‌آل هستند زیرا پنجره ندارند. داشتن قابلیت قفل کردن اتاق برای دور نگه داشتن کارمندان و بازدیدکنندگان نیز می تواند موثر باشد.
 2. دو نگه داشتن رک از عموم: در صورت امکان، رک های سرور خود را از افراد دور نگه دارید. سرورها می توانند گرما و نویز زیادی تولید کنند که می تواند برای کسانی که در اطراف کار می کنند بسیار آزاردهنده باشد. علاوه بر این، هنگامی که افراد در نزدیکی رک سرور کار می کنند، ممکمن است تجهیزات به تجهیزات درون رک آسیب بزنند و در معرض پاشیده شدن آب یا ضربه قرار بگیرد، پس حد الامکان از آن محافظت کنید تا ایمن بماند.
 3. خنک نگه داشتن رک: تا آنجایی که می شود رک سرور خود را خنک نگه دارید به هیچ وجه اشیایی مانند کمد و .. را در کنار آن قرار ندهید همچنین رک سرور خود را با فاصله در کنار دیوار قرار دهید تا تهویه به درستی انجام شود، اکر در اتاق سرور پنجره وجوذ داشت مطمئن شوید تا نور خورشید مستقیم به تجهیزات برخورد نکند که این باعث گرم شدن تجهیزات در رک می شود.
 4. نوع رک را در نظر بگیرید: شما باید بر اساس سایز و نوع تجهیزات بهترین رک را برای آن محیط انتخاب کنید تا مطمئن شوید فضای خالی برای دیگر تجهیزات وجود داشته باشد، البته برخی از شرکت ها معتقد هستند که فقط باید از رک های دیواری استفاده کرد اما شما باید تمامی موارد را در نظر بگیرید
 5. اطمینان از نوع و سایز ریل ها: هنگام خرید رک سرور و سایر تجهیزات، باید مطمئن شوید که می‌توانید به درستی تجهیزات را در رک نصب کنید. و شما باید به این نکته دقت کنید که تجهیزات شما مانند سوئیچ شبکه پچ پنل، ذخیره ساز و … اندازه آن با ریل های رک کاملا سازگار باشند همچنین از رک های استاندارد برای این کار استفاده کنید رک های ساخت فوکا از استاندارهای جهانی برخوردار می باشد.
 6. انتخاب پاورماژول PDU مناسب: هنگامی که تمام سرورها و سایر تجهیزات کامپیوتری خود را در یک رک قرار می دهید، اغلب باید از یک واحد توزیع برق استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که برق کامل تجهیزات رک تامین می شود. یافتن یک PDU برای نصب در  رک سرور شما شما که بتواند نیازهای برق را برطرف کند بسیار مهم است. برای این کار می توانید از مشاوران ما در واحد فنی کمک بگیرید.
 7. برچسب زدن کابل ها: هنگام اضافه کردن تجهیزات به رک سرور، باید کابل‌ها را از دستگاه‌های مختلف به روترها، سوئیچ‌ها، سرورها یا سایر تجهیزات خود وصل کنید. برچسب زدن در انتهای هر کابل به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که می توانید به سرعت مکان هر کابل را شناسایی کنید، که برای عیب یابی بسیار مهم است. در حالی که این کار کمی زمان بر است، اما از مشکلات زیادی در مسیر جلوگیری می کند.
 8. سازماندهی کابل ها: علاوه بر برچسب زدن کابل ها، می خواهید شما باید کابل ها را طوری سازماندهی کنید که در داخل رک ظاهری زیبا داشته باشند. این به این معنی است که کابل‌ها را کوتاه کنید تا به‌طور قابل‌توجهی طولانی‌تر از حد لازم نباشند، آنها را با استفاده از زیپ‌ها و یا بست های کمربندی مخصوص به هم بچسبانید، این کا باعث می شود  کابل ها بهتر سازمانی شوند و  زیباتر به نظر می رسند، همچنین کمتر آسیب می بینند.
 9. برای آینده برنامه ریزی کنید: هنگام برنامه ریزی برای نصب رک سرور، باید مطمئن شوید که می توانید تمام نیازهای فعلی مشتری  برآورده شود. با این حال نگاه دقیقی به رشد و ارتقا آن سازمان داشته باشید. و از رک هایی استفاده کنید که بتوانید تجهیزات درون آن را اضافه یا ارتقاء دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 2 =

مطالب مرتبط

فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader